Tančící ženy, měnící se města,

to je má cesta.

Lítám až tam, kam mnozí se bojí,

vezmu vás s sebou, kdo o to stojí.

Verš o mě od mé milované klientky Evy Peters. 
Děkuji z celého srdce za vystihnutí mé podstaty. 

Každá náročná situace v životě se může později ukázat jako dar!

Prošla jsem si různými životními etapami od úspěšné a velmi zaměstnané podnikatelky, přes mateřské zpomalení až po fázi znovunalezení sama sebe a cestu seberealizace.  Nyní vedu již pátým rokem transformační a koučovací programy pro ženy a pracuji převážně online. Mými službami prošly už tisíce klientek. Se svým mužem Jakubem a našimi třemi dětmi žijeme nyní v Berlíně.

To, kde jsem nyní, nepřišlo jen tak. Ani samo. Svou cestu za štěstím, seberealizací a životní spokojeností jsem si poctivě vyšlapala. Být spokojenou ženou, maminkou, manželkou i úspěšnou podnikatelkou je výsledkem několikaleté leté práce na sobě.

Od porodu druhého dítka uprostřed Šanghaje, po kterém jsem byla na hranici vyčerpání, samoty a izolace, až po spokojený život se třemi dětmi v Berlíně, utekla spousta vody. Tehdy jsem se ocitla ve stavu, kdy cítíte, že takto už to dál nejde, že NĚCO se musí změnit.

Věra Švach

A vydala jsem se na cestu.... zpátky k sobě.

Vybrala jsem si cestu mindfulness, práce s myslí, dechem i tělem a objevila (ne)obyčejné krásy přítomnosti. Při našem tříletém pobytu v Šanghaji jsem studovala  holistický přístup k životu, čínskou medicínumindfulness a zúčastnila jsem se řady zážitkových a experimentálních workshopů po celé Asii.

Začala jsem pravidelně dennodenně meditovat a praktikovat mindfulness a obracet se do svého nitra. Časem jsem se stala lektorkou mindfulness, prošla ročním koučovacím výcvikem, a postupně šla do hloubek sebe samé, do svých strachů a limitů a otevřela i mnoho spirituálních a jemnohmotných darů. Na základě krevní diagnostiky jsem také zcela překopala své stravování, uzdravila tělo a dala se do rovno-váhy.

Došlo i na vnitřního muže, ženu i dítě (celá rodina ty bláho!). A přitom jsem vždy vše integrovala do reality a do každodenního prožívání, kde nás dennodenně testují naši nejbližší, milované děti, finanční vzorce, a nakonec i Covid. 

Na své dráze seberealizace jsem spolupracovala s institutem Shanghai Mindfulness a věnovala se technikám zvyšování štěstí a mindfulness v korporátním prostředí

Spolu s manažery z amerického Googlu jsem se také vydala do Bhútánu, nejšťastnější země světa, na Mindful Leadership Journey kde jsme zkoumali Bhútánské Hrubé Národní Štěstí a aplikaci mindfulness v praxi, při vykonávání dobrovolnických prací v místních firmách.

Můj profesní růst vyvrcholil účastí na věhlasném kurzu Google´s Search Inside Yourself, který se věnuje emoční inteligenci, mindful leadership a zvyšování osobního a profesního štěstí a získání koučingové licence. Také každá ze zemí, kterou jsem navštívila mě obohatila a zformovala mou cestu i to, kým jsem. Žila jsem v Číně, Kanadě, Čechách a Německu. Hodně mě také ovlivnil Bhútán, Japonsko a USA. 

Bude mi ctí setkat se s tebou osobně nebo online a provést tě na tvé cestě ke životu v tvém plném potenciálu. Začít můžeš třeba mou novou knihou Na cestě (Šanghajský příběh). Mnoho inspirace najdeš na mém Instagramu @new_era_with_vera nebo Facebooku Věra Švach. Zvu tě také k poslechu mého autorského podcastu Na cestě o cestě životem, rodičovstvím i seberozvojem s praktickými ukázkami cvičení mindfulness.. 

6 nejčastějších otázek o našem soukromí🤩

Jaká jsou celá jména a věk vašich dětí? dcerka Isabelle Capri (11), syn Elliot Louis (10) a naše nejmladší Nicole Alma (5). Říkáme tomu rodinný sendvič. Holka, kluk, holka. 

Nevadí ti, že máš jiné příjmení než zbytek tvé rodiny? Nevadí! Nechala jsem si své rodné příjmení vědomě, jen odstranila OVÁ, tu příponu celkově neuznávám. Cítím, že ke mě příjmení Švach patří. Také mám ráda svou původní rodinu a odkud pocházím (Valašsko). Ale slyším i na manželovo příjmení, které používají třeba učitelé ve školách. Takže jsem i Frau nebo Mrs. Kovacik.

Ano, jsem to já, ta Věra ze Čtyři v tom! Byla jsem jednou ze čtyř účastnic první série kontroverzního časosběrného docusoap seriálu na České televizi s názvem "Čtyři v tom". 

Jste v Německu napořád? Těžko říct. Nyní nám to tady vyhovuje, máme skvělé školy i školky, které jsme si přáli, manžel dobrou práci pro německou firmu a já pracuji online. Jako základna je Berlín pro rodinu výborné místo. Tvořím si ale sen žít a pracovat část roku z ciziny a tak to Německo hezky vyvážíme sluneční energií a palmami. 

Co tě v životě nejvíc baví? Mimo mou tvorbu (někdo by řekl práci), která mě fakt moc baví, mě nabíjí čas strávený s mými dětmi a mužem na výletech a na cestách. Celkově zbožňuji cestování (ano, i se třemi dětmi, protože na spoustu věcí prdím), jógu (nyní intenzivně i v domácím prostředí i nedokonale s dětmi), pobyt v přírodě a čtení knížek. Mám ráda svůj klid, ale i posezení s přáteli. 

Kde se cítíš nejvíce doma? Doma jsem tam, kde máme rodinu a zázemí (nyní Německo), ale nelpím na místě. Svou domovinu, kam se ráda vracím mám na Valašsku a doma se cítím také v Montrealu v Kanadě, kde vyrůstal můj manžel a kam jezdíme k prarodičům na pár měsíců v roce. Líbí se mi rozličnost kultur, jazyků i sociálních aspektů. 

Jo a je mi 44 let. ❤️

"Věrka je inspirativní, osvobozená a přítomná žena. Skvělá motivátorka i průvodkyně námi samými."
Iva, amatérská malířka, maminka 3 dětí na mateřské
"Věrka je úžasná žena průvodkyně. Umí pomoci druhým ženám najít zase sama sebe a nasměrovat tím nejlepším směrem pro každou z nás. Jsem moc vděčná za to, že jsem Věrku poznala."
Verča, bytová designérka, maminka dvou kluků