ČTVRTÁ SÉRIE

"O sebepoznání a seberealizaci"

Úvodník

Čtvrtá série je tady! Vítám vás u poslechu podcastu o životě, cestování, rodičovství i seberozvoji. Tentokrát s podtitulem „O sebepoznání a seberealizaci“, což jsou témata, která nyní prolínají naše životy více než kdy jindy. Čekají vás epizody o životě v cizině, o hledání manželského štěstí, o vzestupech a pádech pracující mámy a poodhalíme i tajemství jedné spokojené ženy. Epizody jsou již tradičně protkané úkoly a praxí do vašich životů a radost převelikou mám i ze tří silných rozhovorů, které vám v této sérii přináším. Tak ať se vám hezky poslouchá, pojďme na to!

E1: Ta první. Už počtvrté. 

Otevíráme tuto společnou cestu. Co nás čeká a odkud pro vás tyto díly nahrávám? Ohlížím se také za posledním půlrokem, co se u nás odehrálo a co je u nás nového a jaké to je vstupovat do fáze zralé a moudré ženy po čtyřicítce. Mám pro vás také inspirující příběh pro cestu přes překážky s využitím techniky energetické podpory záměru, kterou vás rovnou učím. No a pozorný posluchač najde hned v úvodu chybku, kterou se mi prostě nepodařilo elegantně sestříhat, tak jsem ji tam pro vás nechala. 

E2: Tajemství spokojené ženy a mámy

Na základě mých životních zkušeností a prožitků a několikaleté práce s klienty jsem dala dohromady nezbytnosti spokojeného a plnohodnotného života současné ženy. Pojďme tak společně zvědomit naše životní role, udělat si „Cvičení pravdy“, naučit se mantru odpouštění a podívat skrze tzv. pozorovatele na to, jak to v životě doopravdy máme a dovolit si vykročit na cestu za takovým životem, se kterým budete v souladu.  

E3: Kanadský sen

Dá se život snů žít v Kanadě jednodušeji než u nás? V čem jsou tam lidé jiní, než my a co si z toho můžeme odnést? Nebo na tom vůbec nezáleží pro naši spokojenost a životní štěstí? Přináším vám prožitky ze země javorového listu, ze kterých si můžete vzít, co potřebujete, do svého života. Provádím vás také mindfulness technikou „mysl začátečníka“ pro inovativnější přístup k životu a vystoupení ze stereotypního režimu autopilota.

E4: Nejtěžší momenty mého života

V této epizodě se s vámi dělím o temnější prožitky mého dosavadního života. Je to sdílení hodně intimní, ale věřím, že potvrzení, že jsem neměla na růžích ustláno, a že i když prožíváme cokoliv, vždycky to tady a teď můžeme změnit a otočit novým, příznivějším směrem. Současně navazuji, jak jsem si tyto situace zvědomila, zpracovala a propustila tíhu těchto zážitků a jak to můžete udělat také. Jsme svobodné bytosti a máme svobodnou volbu svého postoje. Držím palce i vám!

E5: S mou tchyní Alenkou

Velmi silný a upřímný rozhovor s mámou mého manžela, babičkou našich dětí. Moudrou a zralou ženou. O cestě životem, imigrací, rodičovstvím, mateřstvím i o kloubení práce, sebe samé, své spokojenosti i boje o přežití při životě v cizích zemích úplně od začátku. Najdete zde mnoho inspirujících věcí, věřím, že přínosných do našich (ne)obyčejných životů. Zvu vás také k oslovení žen ve vašem rodě. Ptejte se a naslouchejte, dokud můžete.

E6: Jak se brousí Diamanty (s rozhovorem s Evou Peters)

Navracíme se k sobě a otevíráme svá srdce. Léčíme staré programy a propouštíme, co nám už neslouží. Jdeme k pravdě a k těm diamantům uvnitř nás samotných. Jak se zrodil můj transformační program Diamantová cesta? Co je to to ultimátní flow a jak se nechat vést intuicí, která nám ukáže naši další cestu? Součástí epizody je rozhovor s klientkou Evou Peters, která prošla mými programy vč. cesty Diamantové a upřímně s námi sdílí svou cestu seberozvoje jako mámy dvou dětí, zaměstnankyně korporátu, při životě v cizině.

E7: Pracující máma podruhé (s rozhovorem s Ingrid Dach)

Již druhá epizoda na téma práce po tom, co se staneme mámou. Jaký je přesun z offline do online podnikání? Jaké překážky, výzvy a vnitřní bloky jsem za poslední rok překonala? Provázím vás přínosnou technikou „Přepis příběhu“ a prozrazuji, co mě pomohlo dovolit si znovu vydělávat. V druhé části epizody najdete rozhovor s Ingrid Dach, copywriterkou a specialistkou na online kampaně. Je to máma tří dětí, které se za poslední 3 roky rozjelo hvězdné podnikání, se třemi malými dětmi a nově i mužem, který se stará o domácnost a děti. Ingrid je moudrá žena a dělí se s námi o své prožitky, zkušenosti a tipy, které jí fungují.  

E8: Osm a víc let za hranicemi

Odlehčenější epizoda, ve které vám nad kávou vyprávím, jak se nyní stavíme k životu za hranicemi Čech, komfortu i sebe samých. Vyhovuje nám to stále žít ve třetí zemi? A chceme se ještě stále přestěhovat někam dál nebo se něco za poslední rok a půl korona časů změnilo? Odpovídám také aktuálně na čtyři nejčastější dotazy, které na sociálních sítích ohledně života v cizině dostávám.

E9: Cestou manželského štěstí

14 a půl roku spolu, z toho téměř osm let manželé. Co nám pomohlo vytrvat? Jaké byly nejtěžší momenty našeho partnerství, když přibývaly děti, střídaly jsme země, ve kterých jsme bydleli a procházeli si procesy vnitřních i vnějších změn? Děkuji za inspiraci na tuto epizodu. Bylo moc přínosné se ohlédnout, zvědomit a následně tak přinést i vám prožitky a třeba i inspiraci do vašeho manželského života. Stojí ta cesta za to, i když je to někdy sakra těžké!

E10: Jsi tvůrce svého života

Tato epizoda není dlouhá. To nejdůležitější už bylo řečeno. Myslím, že i několikrát. I to, že jste tvůrci svého života. Že i když se to zdánlivě nezdá, je na vás, jaký život prožijete. Je na vás, s kým se stýkáte, jakou práci děláte, jak se stravujete, jakým myšlenkám věříte, jaké vztahy ve svém životě máte, jak se máte každý den. A tak vás svými slovy chci podpořit, že to všechno má smysl. Že nyní tvoříme něco nového a nádherného a že to všechno stojí za to!

Děkuji, že posloucháte!