DRUHÁ SÉRIE

 "O koncích a začátcích"

E1 - Ohlédnutí za 1. sérií a o naději

Jaké to bylo po vydání první série a co se od té doby stalo? Do jaké míry změnilo podcastování můj život? A proč můj manžel nechce slyšet ani jeden díl?!  Vítám vás u druhé série podcastu Na cestě, tentokrát s podtitulem „O koncích a začátcích“.

Doba se mění, učíme se žít v nestabilních podmínkách, ztrácíme důvěru v systém i zaměstnavatele. Co končí, ale také co nového začíná a jak to všechno přijmout, zpracovat a nabrat nový směr? Zvu vás na naši další společnou cestu, děkuji, že posloucháte! Je mi ctí být vašim průvodcem.

E2 - Koronačasy: můj plán B

Čím se do této nové doby vyzbrojit? Jak se připravit na nepředvídatelnou zimu, nejistotu, zda půjdou děti do školy nebo zda moje pracovní schopnosti najdou na trhu uplatnění?

Provedu vás mým tzv. plánem B, který jsem si vytvořila pro pracovní i osobní život, prozradím, co se stalo s naší pražskou eventovou agenturou a jak přistupuji k výzvám, které tato transformační doba přináší.

V praktické části se zaměříme na zdroj našeho klidu a vnitřní síly, kam se můžeme dostat skrze zklidnění a náš vlastní dech.  

E3 - Jak jsem (ne)zhubla 3 kila

Epizoda, o kterou jste si nejvíce psali! Na počátku června jsem ze dne na den udělala na základě výsledků krevní diagnostiky razantní rozhodnutí a stala se bezlepkovou, bezlaktózovou a bezmasou ženou. To, co se zdálo jako dočasná očista těla ze zdravotních důvodů, se vyvinulo v neskutečnou transformaci na fyzické i duchovní úrovni.

Bylo to velice těžké, ale cesta zpátky už není. Zhubla jsem vlastně nechtěně tři kila, pročistila silná témata, která se vynořila, ozdravila zas o kousek tělo, mysl i duši a nyní si hledám novou stravovací rovnováhu a maso zase občas jím.

JAK JSEM TO ALE DALA?? Jak se dají překonat ty šílené chutě, hlad, výčitky ze selhání, zimnice nebo emoce jako na houpačce? Všechno vám prozradím a třeba vám to na vaší cestě pomůže! Držím palce! V praktické části mám pro vás jednoduchou mindfulness techniku „vědomého jezení“ (mindful eating).

E4 - Umění konce

Než můžeme jít dál nebo udělat krok stranou a vystoupit z rozjetého vlaku často nechtěné cesty, je potřeba zvědomit vzorce, programy, vztahy a očekávání, která nás tam drží.

Není to vždy jednoduché a všechny okolnosti nás mohou zase stahovat zpátky. Jak pustit a ukončit, co nám neslouží, ubírá nám energii a zdraví a blokuje nás v plném prožívání spokojeného života?

Mám pro vás praktické techniky z oblasti koučingu, mindfulness i pokusů a omylů z mého života. Naučím vás také silné techniky pro (o)pouštění a pro všímání si prvních náznaků averze.

E5 - Mindfulness pro začátečníky aneb co je to vlastně ta přítomnost

Díl, o který jste si hodně psali. Základy všech základů, prakticky (jak jinak u mě), ale i s trochou teorie.

Co je to vlastně ta mindfulness (všímavost), jak nám může v životě pomoci a proč sednout si na zadek, nic nedělat a jen pozorovat náš dech nám může začít proměňovat naše životy a dělat nás šťastnějšími.

Díl vznikl ve spolupráci s Michalem Dvořákem z bemindful.cz, lektorem mindfulness a terapeutem, který nám předává svůj pohled, zkušenosti účastníků jeho kurzů a provází nás úžasnou meditací. Součástí epizody je pozvánka na kurzy online i naživo, kde můžete začít s mindfulness i vy.

E6 - Pozvání na kafe

Uvařte si kafčo, čaj nebo vyražte na procházku. Zvu vás na příjemný čas s klábosením jen tak o životě. Byl pátek večer, byla jsem vzácně sama doma, vařila večeři a dostala chuť se s vámi podělit o střípky z našich současných životů, o náš pohled na Berlínské školy našich dětí, co znamená, že jsme tady zasíťovaní nebo kdo jsou mé Berlínské kamarádky.

Odpovídám také na pár záludných otázek od posluchačů vč. toho, jaký typ mužů se mi nyní líbí, jaké mám holčičí nákupní prohřešky nebo čím si zpestřuji docházení na hokejové tréningy našeho synka.

E7 - Sny a přání do budoucna aneb jak si správně přát

Před třinácti lety jsem seděla jako asistentka v jedné korporaci a v ruce držela dopis o zvýšení platu. 500,- Kč hrubého měsíčně. Za celou tu vynikající práci, co jsem tady celý rok odváděla? A řekla si, že takto opravdu ne.

Šla jsem do firemní knihovny a půjčila si své první knížky, které mě ukázaly, kudy vede cesta k hojnosti, k plnění si přání, vizualizaci snů, přitáhnutí správného manžela a realizace toho, kým opravdu jsem.

Tuto trnitou cestu shrnuji v této epizodě a předávám vám konkrétní tipy a techniky, které pro plnění přání fungují. Současně vám ale sděluji ty největší chyby, které lidé dělají a tajemství nefunkčnosti, o kterých se nemluví!

Držím vám na vaší cestě palce a pevně věřím, že vám některé moje zkušenosti pomohou!

E8 - O (mých) porodech, jak se o nich nemluví

Tak nevím, zda tuto epizodu dáte. Je hodně silná a intimní. Tři císařské řezy a při tom posledním jsem si sáhla na hranici života a smrti.

Je to poprvé, co o tomto tématu tímto způsobem mluvím, ale dozrál čas. Epizodě předcházelo léčivé sezení s mou spirituální průvodkyní a dostala jsem od jemnohmotného světa svolení se o má pochopení a vhledy podělit.

Na konci také najdete nejčastější fámy, které kolují o raném mateřství a jejich popření. Mámy, jste úžasné, ať už jste rodily jakkoliv a právě prožíváte cokoliv!!

E9 - Ta s manželem. Podruhé.

Vylepšili jsme techniku, prodloužili díl a společně si užili hodinku jednoho nedělního večera, když děti už spaly. V našem provizorním nahrávacím studiu pod dekou si povídáme o našem aktuálním rodinném dění a změnách, co se od posledního rozhovoru udály, ale také o výchově, práci, vedení lidí nebo o naší vizi velkého stolu s celou rodinou a všemi vnoučaty.

Jakub také odpovídá na pár záludných otázek od posluchačů. Bylo to moc fajn a vlastně díky vám, že takové nezvyklé podcastové momenty můžeme spolu prožívat. 

E10  -Jak začít a vytrvat.

Ať už chcete začít dělat práci svých snů, přestat kouřit, naučit se novou dovednost nebo prostě už konečně začít žít spokojenější život, je potřeba vykročit. Lehce se to řekne, hůře udělá.

Mám pro vás praktické kroky, jak takový začátek uskutečnit, jak si uklidit v sobě a vlastně jak začít žít vědoměji, abych lépe porozuměl sobě, svým blokům a strachům a mohl vykročit na život v souladu se sebou samým.

Také mám pro vás mnou otestované techniky, jak překonat náročné fáze cesty, a ještě se při tom (aspoň po většinu času) radovat. A moc vám děkuji, že jste u této druhé série podcastu Na cestě byli se mnou. Moc si toho vážím. Toto je poslední díl. Tak na slyšenou třeba u té třetí série!

BONUS - Naše dary a poslání aneb kdy jindy, než teď

Zvu vás k poslechu bonusové epizody mého autorského podcastu Na cestě. Je o našich darech, poslání, vizi a seberealizaci. 

Co to vlastně je, jak "to" najít, jak jsem své dary našla já, ale podělím se s vámi také o ty temné stránky naší seberealizace, jak s nimi naložit, jak se poprat se strachy a bloky a jak se otevřít energii hojnosti a začít se svými dary živit!