PÁTÁ SÉRIE

"Na cestě životem"

Úvodník

Pátá série je tady!

Od vydání poslední série podcastu uběhly už neskutečné dva roky. Bylo potřeba zase odžít kus života, a že to byla jízda! A tak vám přináším deset zbrusu nových a věřím, že hodnotných epizod plných mých nejnovějších zkušeností, zážitků, pochopení a uvědomění. 

Přeji vám příjemný poslech! Kéž vás nové díly obohatí a třebas i inspirují do vašeho každodenního prožívání neobyčejně obyčejného života.

E1: Ta první. Už popáté. 

Už popáté!

Setkáváme se spolu u první epizody. Už popáté. Velmi mě těší, že posloucháte! Dozvíte se, co se za poslední dva roky u nás doma i ve mě odehrálo a jakými klíčovými momenty jsem si prošla. Co mě změnilo, jak a proč jsem "TO" nechala dít? Jak vnímám proměny současného světa a jak ovlivňují nás, jedince? Užijte si poslech této otevírací epizody a připravte se na další díly této zbrusu nové série. Díky, že posloucháte! Vážím si toho. Věrka

E2: Jak jsem napsala knihu

Opravdu se stačí jen rozhodnout?

Nebo k tomu potřebujete něco víc? Obzvlášť do náročné etapy projektů a tvorby. Je to tak, napsala jsem tuto zimu knihu a dokonce si ji i sama vydala. Co mně k tomu pomohlo? Jak jsem to zvládla za běžného pochodu domácnosti se třemi dětmi a práce s klienty? Sdílím s vámi upřímně zákulisí procesu, co mě pomohlo, co bylo dobré a co fakt ne. Kéž je vám toto sdílení inspirací do vašich odvážných akcí a projektů!  

E3: Jak žít pohodověji každodennost

Životem běžíme, spěcháme, trápíme se nebo neustále řešíme druhé.

Tam někde uvnitř víme, že bychom měli být šťastní, v pohodě a dobře spát, protože ve své podstatě vlastně máme všechno, že? Ale proč se cítíme divně? Hádáme se, křičíme na druhé i sami na sebe? A jak to změnit? Přináším vám tři inspirativní přístupy plné praktických tipů, se kterými máte potenciál začít postupně vaše každodenní prožívání proměňovat. A cítit se lépe. Kvalitněji. Klidněji. Šťastněji. Právě v těch obyčejných momentech běžných dní. Protože na tom, moji milí posluchači, záleží opravdu nejvíce. Tak přeji pohodový a inspirativní poslech! Věrka

E4: Ta s manželem. Už potřetí

Po celých třech letech je můj manžel Jakub, táta našich tří dětí a můj životní partner, hostem v mém podcastu.

Ohlížíme se za uplynulým časem a povídáme si jak každý z nás vnímá náš vztah, fungování naší rodiny i práci toho druhého. Jakub se mnou sdílí mnoho svých zajímavých pohledů na život, na otcovství i výchovu našich dětí.

A co nás čeká dál?

Sdílíme totiž oba POCIT, že procházíme nějakým životním zlomem a že nás čeká další etapa našeho života. Kdo ví, jaká bude!

Jsem vděčná za tento rozhovor, kéž je vám přínosem! P.S. Byla jsem při něm dost nervózní a zdá se mi, že zním jinak, než v mách solo epizodách. Zajímavé!

E5: Čtyřicítka - čas, kdy se to láme

Nebudeme si nic lhát a vytvářet iluze. Mnoho věcí se v životě (ženy) kolem čtyřicátého věku mění. A to je prostý fakt.

Co vše se proměňuje a jak se to projevuje? A co s tím můžeme dělat? Sdílím s vámi mé osobní zkušenosti (je mně 44 let) této proměny a představuji vám různé tipy, jak v tomto období se sebou pracovat.

Protože, jak už jistě z mého podcastu a mé práce víte, je na nás, jaký život si vytvoříme. A v pomyslné polovině života je ten bod zlomu znatelný.

Po čtyřicítce totiž můžete prožívat nejlepší etapu svého života! Je fajn jít tomu naproti.

E6: O seberozvoji. Co to vlastně znamená být na cestě? 

Vnitřní neklid, „něco“ se vám pořád děje, vztahy nefungují? Možná jste na cestě, na jejím začátku nebo je nejvyšší čas se na ni vydat!

„Na cestě“ je můj vlastní koncept, který jsem přinesla do společnosti. A co to vlastně znamená? Jaká je ta cesta seberozvoje?

To vše se dozvíte v této epizodě. Ale také co je to práce na sobě, co obnáší, co přináší a proč se na ni vydat. A také jak.

Představuji vám také tři kódy nového žití v této náročné době, které vám mohou pomoci zorientovat se právě na té vaší cestě.

Čeká vás také autorské čtení jedné moc důležité části mé knihy Na cestě.

E7: Královská transformace s klientkou Evou Peters

Eva Peters je zpátky! Už podruhé je tady v podcastu jako host. Eva prošla mými programy. Začala Diamantovou cestou, o které nám povídala minule (S4E6) a skončila programem KRÁLOVSKÁ TRANSFORMACE. Co se u ní za ty poslední dva roky odehrálo? Jak se proměnila dál a jak se to projevilo v jejím každodenním životě? 

Eva do naší komunity přinesla koncept vnitřních šuplíků, které dříve v sobě zavírala, cpala do nich vše, co chtěla potlačit, nevidět a neřešit. Jenže ono to tak nejde dělat napořád. Jednou to buď praskne, anebo - a k tomu zvu i vás - se rozhodneme pustit do vnitřního úklidu, postavit se svému životu čelem a všechny ty šuplíky otevřít. Dokud je ještě čas. Dokud ještě máme v životě všechno. 

Nyní Eva otevírá koncept IKEA. Moc se mi to líbí, věřím, že se s jejím vyprávěním o sobě a svém rozvoji, ztotožníte. Možná vás obohatí a třebas i inspiruje k vaší vlastní práci na sobě. Program KRÁLOVSKÁ TRANSFORMACE začíná už 29.8. a je to řádná jízda do pravdy a skutečných, autentických životních proměn. Srdečně zvu ty vás, kteří chtějí a mají chuť a odvahu. 

PŘEKVAPENÍ: podcast Srdeční záležitosti s Věrkou Švach

Před nedávnem jsem byla hostem v podcastu Srdeční záležitostikoučky Jany Jánové. Povídaly jsme si o zákulisí mé cesty osobní i podnikatelské a vlastně jsme se obě tak nějak svlékly do naha. 

Je to opravdu hodně upřímný rozhovor o životě a pravdě a věřím, že slyšet mě jako hosta vás může obohatit a přinést zas nové pohledy i podněty do vašeho života. Přeji příjemný poslech!  

E8: Deset let života v zahraničí

„Where are you from?“ To je pro mého muže a naše děti náročná otázka. Naučily se před odpovědí nadechnout a najít rychle co nejsnadnější odpověď. Podle toho, kdo se ptá.  

Možná bude tento díl jen pro ty z vás, co žijí v cizině. Ale ráda bych, abyste si ho poslechli všichni, kteří touží podívat se na život jako takový. Protože věřím, že DOMOV máme ve svém srdci. A pak je vlastně jedno, kde žijete, co se vám v životě děje, s kým právě toto období prožíváte.

Je tomu již 10 let, co žiji mimo Českou republiku. Čína, Kanada, Německo. Následovala jsem svého muže za jeho pracovními příležitostmi. Ale protože jsem chtěla. I když rodit ve třech zemích světa tak úplně snadné nebylo. Moc mě to ale vše baví. 

V epizodě sdílím, co je na tomto stylu života fajn, co nám pomáhá být šťastní, jaké výzvy překonáváme i jaké stinné stránky to pro nás má. 10 let! Kus života.

E9: Speciál pro tvůrce a podnikatele

Ve svém životě jsem byla zaměstnaná pouhých 14 měsíců. Podnikám už téměř 20 let a zažila jsem mnohé. Podnikání ve velkém stylu s vlastním s.r.o., při dětech, offline i online, při cestování a životě v cizině, při proměnách ekonomických i společenských. Prošla jsem si vzestupy i pády, multimiliónovými obratyobdobím občasného kapesného

Jsem Duší podnikatel a dlouhodobě podporuji ženy - podnikatelky. Vím, co všechno to obnáší. Vím, jak je to nároční i nádherné zároveň.

V této epizodě jsem pro vás připravila můj vlastní náhled na to, co je pro dlouhodobě úspěšné podnikání, které vás bude bavit a dobře živit důležité. Na jakém mindsetu je dobré máknout, co definuje podnikatelský úspěch a jak ho dosáhnout i jaké klíčové postoje jsou pro podnikatele nezbytné. 

Sdílím s vámi také můj globální pohled na české podnikání (v cizině žiji již 10 let). Co nám českým tvůrům chybí? Co můžeme posílit a jak? 

Kéž je vám tato má předposlední epizoda páté série přínosem! Věrka

E10: A co bude dál?

A je tu Grand Finale, závěrečná epizoda této páté série. Je o integraci prožitků a nových uvědomění posledních měsíců.

Je o dosednutí a o tom, jak všechny ty nové vjemy usadit zase hezky do naší každodennosti. Kéž je to inspirací i pro vás!

Protože na tom, jak žijeme a prožíváme naši všednost záleží v životě ze všeho nejvíc.

Je to hodně ubrečená epizoda, ze srdce, pro mě i pro vás, jinak to prostě natočit nešlo.

Dozvíte se také co nás i vás čeká nového, co plánuji s knihou, v práci i v našem životě a také zda bude šestá série tohoto podcastu.

Díky, že jste doposlouchali až sem! Velmi si vážím vašeho času i pozornosti. Věrka