PRVNÍ SÉRIE

 "O životě"

E1 - Ta první

Možná je to středním věkem, možná jen pohodlnou formou podcastu, je prostě skvělé si „to“ někam odložit a ještě tím třeba pomoci druhým. Nechte se inspirovat na té vaší cestě.

Jako bonus společné přistání do přítomnosti s krátkým dechovým zastavením a zodpovězení nejčastější otázky od posluchačů.

E2 - Život v cizině

Jaké superschopnosti a vlastnosti potřebujete pro život mimo ČR? A dají se naučit? Prozradím vám ten svůj žebříček, ale také cestu k jejich osvojení, která začala už v mých 14 odchodem na internát. Švédsko, Itálie, Kanada, Čína a Německo. Sama, s mužem a pak i s dětmi, které se narodily každé v jiné zemi. Fáze smutku, lítosti či izolace, ale také radosti, dobrodružství, naplnění a štěstí. Jak si s tím poradit, jak při tom růst a z každé těžkosti vytěžit to dobré vám prozradím právě teď. V praktické části se zaměříme na dech, který se může v těžkých chvílích stát naším domovem.

E3 - Otázky na tělo o životě v cizině

Děkuji za všechny dotazy! Vybrala jsem intuitivně ty, co se mnou nejvíce zarezonovaly anebo jsem cítila, že se pro odpověď potřebuji hlouběji zamyslet a téma si tak sama v sobě zpracovat. Dozvíte se tak například, zda jsme byli někdy diskriminováni, jaké je to žít v zemi jejíž řeč úplně neovládáte nebo třeba jaké byly za ty roky pro mě tři nejtěžší momenty ze všech.

E4 - 10 důvodů proč zůstáváme v Berlíně

„Jste tam napořád?“ Nó, tak to asi nedokážu říct jednoznačně, ale prozatím je Berlín naším domovem, protože se postupně nabalilo tolik PRO, že jinou variantu řešit (nyní) nechceme. Mimo ČR žijeme již sedmým rokem a tam a jak jsme nyní nám nejvíce vyhovuje. Prozradím vám proč a možná něco z toho vám pomůže být spokojený právě tam, kde a jak žijete vy. Protože spoustu věcí bereme v životě až příliš moc automaticky! V praktické části se naučíme techniku „5 bran do přítomnosti“, protože obzvláště při životě mimo rodnou zemi je přítomnost to nejdůležitější, co máme.

E5 - Ta o rodině

Epizoda, ve které jsem rozplakala samu sebe a musela nahrávání na chvíli přerušit. Tolik lásky, radosti a životního uspokojení, ale také vyčerpání, nervů, pochyb a strachů provází rodičovství a manželství. Jak jsme se v průběhu let vyvinuli, jak se mění náš pohled na výchovu a jaká je ta správná cesta a přístup? Naučím vás také jednoduchou techniku mindfulness (všímavosti) pro děti a prozradím terapeutickou formulku, co mně osobně pomohla překonat karmické rodinné těžkosti a vyladit vztahy napříč generacemi.

E6 - Inventura života

Nejenom ve čtyřiceti, ale když to na vás přijde, při změnách, na jaře či od ledna, po dětech nebo před nimi nebo prostě jen tak, je skvělé si udělat inventuru života.

Moje inventura probíhala skoro 9 měsíců a skládala se z 5ti částí. Byl to takový sebe koučing. Výsledkem je například má úprava stravování a 3 kila dole nebo třeba i tento podcast. V praktické části se naučíme programovat tělo pro vnitřní chvíle klidu a uzemnění. 

E7 - Co nám koronačasy daly a vzaly

Při pohledu zpět jsme si museli přiznat, že období karantény a nynější doba „zotavování“ pro nás byla velkým milníkem v našem životě a chodu rodiny. Co si s sebou bereme dál a co už neuneseme a musíme nechat odejít?

I v těžkých chvílích je důležité zůstávat v přítomnosti. Neutíkat od toho, co se nám děje. Přijímat, zpracovávat a růst. Naučím vás jednoduchou techniku pro zpřítomnění se a pro návrat sami k sobě. Tady a teď.

E8 - Pracující máma

Pochyby, nestíhačky, jednou nohou tam, druhou zas jinde, peníze vs. čas s dětmi, potřeby moje či rodiny nebo třeba můj vlastní pocit seberealizace a obrovského naplnění? Jsem pracující mámou v různých formách již osmým rokem a prožila jsem osobně či zprostředkovaně desítky různých příběhů pracujících maminek. Mám pro vás 5 tipů jak (ne)pracovat při dětech a v naší praxi si vyzkoušíme práci s naším vnitřním kritikem.

E9 - Čtyři v tom

Mé první oficiální vyjádření, intimní sdílení a vůbec vyprávění o tom jak to tehdy bylo, když se točila a vysílala první řada docusoap České televize „Čtyři v tom“, kde jsem byla jednou ze čtyř hrdinek. Odpovídám také na peprné otázky od posluchačů a při naší již pravidelné praxi si vyzkoušíme cvičení jak zůstávat svůj, osobitý a u své intuice, navzdory bouřím a nátlakům tam venku.

E10 - Ta s manželem

13 let spolu, 3 děti, 2 firmy, 3 země, kde jsme spolu žili a já tam také vždy porodila jedno dítko. Účastníci první série „Čtyři v tom“. Manžel Jakub je svůj, jedinečný a ojedinělý, s manažerským přístupem k výchově dětí a humorem, co nesedne každému. Je to ale skvělý chlap, co umí za to vzít, milující táta a manžel.

Odpovídá na otázky od posluchačů i ode mě, občas plácne blbost. Oba jsme byli šíleně nervózní. No bylo to naše audio-poprvé! Odpusťte také prosím zhoršenou kvalitu zvuku, měli jsme pouze jeden mikrofon. To do příště vylepšíme!