TŘETÍ SÉRIE

"O lásce"

E1 - Člověk míní, život mění

Plán je jedna věc, ale realita věc druhá. Ať už je to kovid, intuice nebo bolest hlavy, signály na naší cestě jsou jasné. Jen my je stále odmítáme poslouchat. Turbulentní doba si žádá odvážné kroky a tak jak se opět pootočil náš život, přizpůsobuje se i tento můj podcast. Vítejte u nových epizod třetí série podcastu Na cestě, které budou nyní vycházet každý pátek dopoledne. Ať je vám tady na té naší společné cestě dobře!

E2 - S Isabelle o životě a meditaci

To takhle šla jednou naše Isabelle kolem mě, když jsem nahrávala pro klienty meditace a říká: „Mami, ty děláš podcast? Já bych taky chtěla!“ A bylo to.

Nahopsla do mé nahrávací budky a natočily jsme společně spontánní rozhovor o životě v Číně i Berlíně, o naší rodině i o meditaci.

Tímto rozhovorem, který nám bude věřím památkou pro vnuky, odpovídám také na časté dotazy o výuce češtiny u nás doma, o meditování s dětmi nebo o přístupu výchovy mých dcer. Prozrazuji také co si odnáším z výchovy mé maminky a společně s Isabelle děláme malé dechové cvičení.

E3 - Hudbou blíž k sobě

Eva Jamníková, hudebnice a houslistka působící v Berlíně i v Čechách vnesla do naší rodiny skrze její tvorbu na internetu ztracenou radost z hudby, z písničky na rtu a rytmus kam se podíváš. Světe ne/div se, ladí nám to doma ještě víc.

Jak na to? Evka vám předá několik cenných tipů. Spontánně jsme také vytvořily zcela unikátní OM meditaci s houslemi, kterou vám kompletně předávám, kéž vám slouží!

No a protože hudebnice a online podnikání si lze možná těžko představit dohromady, Evka je důkazem a obrovskou inspirací, že to jde skloubit a že „být na těch internetech“ může být nyní nejenom zdroj extra příjmů, ale i radosti!

E4 - Jak být ženou a neztratit se v tom - Část I.

Trvalo mi sedm let vyléčit tu zraněnou ženu uvnitř mě samotné. A já vás vezmu na odvážnou cestu do vašeho nitra skrze speciální techniku pro setkání se s tou vaší vnitřní ženou. Od toho se poté odvíjí práce s vaším ženským a mužským principem, sebepřijetím, nastavením vlastní hodnoty, hranic i učení se bezpodmínečné lásce. Toto téma si mě měsíce hledalo skrze ženy, které za mnou chodily a ptaly se „jak na to“. Kéž by vám tento průvodce a manuál, postavený na té mé dlouhé cestě, pomohl nalézt klid, radost, hojnost i šťastné vztahy. Na konci epizody se dozvíte, kde a jak si můžete poslechnout část II. Je to pro mě podcastová novinka.

E5 - 10 věcí co mám ráda na Němcích a Německu

Škoda lásky, pragmatismus, vysoká životní úroveň nebo tvrzení, že byrokracie je vlastně laskavost? V této epizodě sdílím svých deset pozitivních věcí o Němcích a Německu. Odvážila jsem se promluvit i o stigmatu války, které si každý Němec v sobě nese a v německo-českém duchu se nese i úvodní a závěrečná písnička pro zpestření toho podcastového světa. Tak ať se vám hezky celá epizoda poslouchá a třeba je i v něčem inspirací.

E6  - Vánoční o Bhutánu

Při mém pracovně-seberozvojovém pobytu v Himalájském království Bhután mi jeden zážitek změnil život a zase mě dál pootočil. Poslední týdny mě stále navádí podívat se na tuto událost znovu i na celý pobyt. Dělím se s vámi o silný prožitek v kontextu ukončování tohoto transformačního roku, třeba tam spolu uvidíme nějaké skryté hlubší poselství. Toto je poslední epizoda roku 2020, přeji vám pohodové netradiční svátky a zase na slyšenou v dalším roce. Kdo ví, jaké to tam bude!

E7 - Novoroční

Přežít něco a čekat, až se věci vrátí do normálu pro mě není dostatečné. „Přežít“ už nestačí. Je potřeba se stát aktivním tvůrcem našeho života a nové budoucnosti, která se nyní otevírá. Rok 2020 byl zvědoměním toho, co ve společnosti, v našich rodinách i v nás samotných nefunguje. A letošní rok dává prostor tomu, s tím něco udělat. Kéž vám můj pohled a mini návod pomůže k tomu, jak na to. Přeji vám hodně odvahy, vnitřní síly a uvolněné otevřenosti do následujících měsíců a děkuji, že v tom můžu být s vámi!

E8 - Mámy za časů korony

Tuto epizodu bych chtěla věnovat všem maminkám. Především těm, které neúnavně v těchto lockdownových dnech obstarávají chod domácnosti, vzdělávání dětí i svou práci k tomu. Spolu s „nevyléčitelnou optimistkou“ Bárou Bečvářovou se jako mámy tří dětí díváme realitě do očí a skládáme mozaiku často rozhozené mámy, která to ale nikdy nevzdává, která se umí radovat ze života jen tak a která má odvahu zářit a jít si době navzdory za svými sny.

Kéž je vám, milé mámy, tato epizoda inspirací, ale také i pohlazením, zastavením a nabitím v této době.

E9 - I have a dream...

Pro plnění našich snů je důležité hlavně nějaké sny mít! Pak přijmout, že navzdory všemu, co se nám děje, nebo dělo, jich můžeme dosáhnout. Mým snem je žít část roku v cizině jako tzv. rodina digitálních nomádů a dělím se s vámi o naše smýšlení, snění i konkrétní plánování, protože kdy jindy se sny mohou začít plnit, než právě tady a teď?! Provázím vás také několika důležitými body, jak navigovat životem pro jeho plnohodnotný prožitek, okolnostem navzdory. Na závěr odpovídám na zajímavé dotazy ohledně nomádství od vás, posluchačů.

E10 - GRAND FINALE: Když se života ptáte, co bude dál

Dnešní nejistá doba zamíchala kartami našich očekávání a předvídatelného způsobu života. Jak se nyní rozhodnout co dál, který směr si zvolit nebo jak místo lpění a očekávání více plynout a nechat k sobě nápady a rozhodnutí přijít?

Já vám v této epizodě představuji možná netradiční a odvážný způsob, který se mi ale v posledním roce velmi osvědčil. Třeba je to jedna z cest, jak udělat náš Svět zase nádherným místem pro život. A tak vás zvu k poslechu závěrečné epizody třetí série. Děkuji, že jsme na této cestě mohli být společně…