Jak to všechno stíháš? (10 věcí, které mně pomáhají tančit životem i podnikáním)

Jako podnikající máma, navíc tří dětí, toho mám někdy opravdu hodně.

Nebudu lhát, že ne.

To jsou pořád nějaké roztržené kalhoty, rozhovory v mé skupině, kontroly s rovnátkama, Zoomy, co se protáhnou, prázdná lednička, něčí svátky a narozeniny, prodejní fáze podnikání, PMS, you name it…

Mám pro vás 10 tipů, co mně pomáhá tančit skrze běžné dny v rodině i podnikání o poznání ladněji. Třeba vám některý z nich pomůže k vylepšení a vyladění vašeho života.

Neustále a každodenně hledám rovnováhu. Je to v mých rukou. Jóga je mým velkým pomocníkem.
  1. Postoj – takový život, jaký žiju i podnikání, které mám jsem si vytvořila. Je to moje, miluju to a často si připomínám potřebný nadhled a lehkost v tom všem. Beru za to plnou zodpovědnost. Pokud něco nefunguje nebo to nechci, začnu pracovat na tom, jak to změnit. Z nestíhání se stane „udělám co je v mých silách a to stačí“, z kritiky za nezdravou večeři se stane „rodinná pizza party“ apod.
  2. Mindset „Mám tolik času, kolik potřebuji“ – jsem totiž pánem svého času a pokud nestíhám nebo je toho moc, jen já to můžu změnit a vyladit a následně ihned zapracuji na potřebné změně.
  3. Umím říkat ne – dětem, novým klientům, deadlajnům, vnitřním kritikům, očekávání zvenčí. Znám své hranice a hájím si je.
  4. Mám pomoc! – paní na úklid jednou týdně, chůvu, když je potřeba, spolupracujícího manžela, HelloFresh s dodávkou surovin na tři báječné večeře týdně, školní autobus pro nejstarší dcerku, učitelku piana a francouzštiny, co chodí až k nám domů, apod. Jsem paní svého domu, přeci!
Ráda se směju a umím se dívat na vše z té pozitivní stránky. Mnoho situací, lidí a pracovních projektů jsem ze svého života eliminovala.
  • 5. Péče o sebe – dosycuji své potřeby každý den! Nejde to bez toho. Spánek, strava, procházka, kafe s kámoškou, klid na práci, nové rostlinky doma, víkend u rodiny či v luxusním hotelu, dobrá knížka, pracovní projekty, co mě baví. Cokoliv, co cítím. Je toho mnoho, jak můžeme sami sebe podpořit a opečovat! NIKDO JINÝ TO ZA NÁS NEUDĚLÁ a odkládat na AŽ to nejde.
  • 6. Jóga a pohyb – našla jsem si kombinaci pohybu, který mně vyhovuje a který s radostí můžu aplikovat do mého života každodenně. Jen tak je to proces dlouhodobý, radostný a nápomocný. Pro mě je to každodenní 11min jóga, jízda na kole (v Berlíně můj celoroční hlavní dopravní prostředek) a hodně aktivní chození pěšky.
  • 7. Uvnitřňování – práce na sobě samé. Vizualizace a meditace, které dlouhodobě udržují vyšší hranici mého klidu. Praktiky s myslí, které posilují mou odolnost. Zpracování emocí, které vede k jejich porozumění a každodenní situace tak prožívám mnohem pohodověji. Je to proces. Dlouhodobá práce na sobě, která přináší báječné ovoce spokojenějšího života.
Čas nás dvou spolu o samotě je pro nás naprostou nezbytností.
Mít čas a prosto na děti a kvalitní čas s nimi je základem péče o sebe i druhé.
  • 8. Kvalitní strava – živé potraviny, pravidelné jídlo, hoodně vody. Už téměř dva roky jsem tak na 90% bez lepku a laktózy a nyní už téměř bez masa a tak to vyhovuje mně. Je potřeba si najít to, co vyhovuje vám. Vnímat své tělo. Co mu dělá dobře a co ne? A pak s úctou k sobě to dodržet. Co do sebe dáváme, tím se stáváme! A s přibývajícím věkem, dětmi či povinnostmi je to čím dál víc důležitější.
  • 9. Důležitost vztahu s mým manželem – to je alfa a omega mého života a života naší rodiny. Teda až po vztahu mně se sebou samou! Na náš vztah si vytváříme prostor a aktivně vyhledáváme čas o samotě. Využívám pomoc chůvy či babiček, kdy to jen jde. Chodíme na rande o samotě. Povídáme si. Dáme si spolu v klidu v kuchyni kafe. Máme se rádi bezpodmínečně. Vnitřní špínu neházíme na druhého. Je toho opravdu hodně. Pracujeme každý na sobě a tím pádem jsme přebrali zodpovědnost každý sám za sebe. Jen tak můžeme být jeden druhému skvělými partnery, v respektu, úctě a lásce. Jsme spolu již 14 let a je nám opravdu spolu moc hezky.
  • Sladké nicnedělání – dny, kdy nemusím nic a můžu všechno. Dny, kdy si dám do diáře volno. Momenty, kdy si dovolím v klidu se najíst. Sednout si do trávy a jen tak koukat kolem. Být s dětmi plnou pozorností. Vydat se spontánně na rodinný výlet a sbalit do 5 minut. Dát se do řeči se sousedy, protože mám čas.

Pojďte život žít a ne přežívat.

Pojďte pracovat, tvořit či podnikat s nadhledem a větší radostí.  

Pojďte propustit tu tíhu okolností a své vlastní hlavy.

Se mnou můžete vyladit svůj život i podnikání. Tvořím transformační skupinové programy i silné individuální spolupráce pro posuny a rozstřely pro nové životní etapy. Provedla jsem již stovky klientů a v ochutnávkových produktech zdarma jsou to tisíce. Neskutečně si život užívám. Jsem tu pro inspiraci, nakopávání , léčení i motivování druhých.

Tady na mém webu najdete vše, co potřebujete. Zvu vás do své silné transformační energie. Naskočte, už je čas a vyberte si program či formu, kde můžeme spolupracovat i my.

Věrka Švach

Inspiroval vás tento příspěvěk?

Zanechte ve formuláři svůj email a zašlu vám jako prvnímu nové podcasty, články, videa a další inspiraci do každodenního života :-)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.