Ohlédnutí za velkou učitelkou (že bych to byla já?)

S obrovskou radostí a vděčností s vámi sdílím článek, který sepsala má klientka, úžasná inspirativní žena Petra Dehnerová. To jsem ji jednou požádala o referenci na naši spolu-práci a dostala jsem rovnou celou abecedu! Číst tyto řádky je pro mě velmi silné a každé slovo pro mě představuje připomínku toho, jak báječné je vykonávat své poslání, skrze sebe obohacovat svět a dobře se tím živit. S radostí povedu i vás cestou ke kvalitnějšímu a bohatšímu životu.

Petra Dehnerová: koučka a lektorka mindfulness www.petradehnerova.cz

A nyní již slova Peťky:

Cítili jste někdy, že potřebujete, aby vám někdo ukázal cestu? Napadlo vás, že se tam, kam chcete jít, sami nedostanete? Že se v tom rybníce, kde plavete, vlastně neorientujete? Tak to mám dobrou zprávu, znám jednu ženu, která vás v tom plavat naučí! A o ní by měl být dnešní příběh.

O VĚRCE ŠVACH.

Snad nebude patrná nostalgie, kterou mám zrovna na duši. A pokud ano, pak je mi to fuk, jak jinak taky. Už jsem to někde psala – ale vzhledem k tomu, že si po sobě své texty nečtu, tak nevím, kde – je to můj blog, tudíž si tady můžu psát, co chci. Není tady soudce, ani kritik. Jsem tady jen já a má duše, která vždy přesně ví, jak mají mé prsty po klávesnici tancovat. Čímž se také přiznávám, že u toho moc nepřemýšlím, ale, jak jsem psala v úvodu, je mi to jedno:-).

Je tomu rok, co jsem poznala báječnou ženu, která mi vstoupila do života omylem, jak jinak, a v posledních 365 dnech jej značně ovlivnila. Nejdříve jsem s ní absolvovala kurz pro objevení skrytého potenciálu (takže kdo si nevšiml, mám ho! – tedy ten potenciál, pochopitelně) a všechno nastartoval (teď zase myslím kurz, ne potenciál, kdo se zamotal). Započal mou koučovací kariéru. Další kurzy z oblasti podnikání způsobily založení FB (což pořád zní asi dost vtipně, ale pro mne to byl velký krok, možná nejtěžší), zřízení webových stránek, uspořádání workshopů a v neposlední řadě mou velkou cestu s diářem!

Kdo ona záhadná žena tedy je? Je koučkou, mentorkou, inspirátorkou, tvůrkyní, podnikatelkou, manželkou a mámou tří dětí žijící v obrovském Berlíně. V okamžiku, kdy jsem přemýšlela o tom, jak nejlépe ji popsat a přiblížit, co mi za rok naší společné jízdy dala, tak jsem přišla na to, že to nejde slovy obsáhnout.

Konec článku, děkuji za přečtení… 🙂

Poster na naše společné inspirativní živé vysílání v mé FB skupině Na cestě s Věrkou

Nuže dobrá, ZKUSÍM TO… V pohádkách jsou vždycky tři úkoly, tři přání, tři princové. Kočka má sedm životů. Grey má padesát odstínů. Ale Věrka mi nezapadá ani do jednoho z přirovnání uvedených a Grey se tam nehodí, i když ji má 50. Napadá mě ještě abeceda, tam je těch písmen docela dost, tak pojďme na to!

jako absolutní důvěra, kterou ve mně vzbuzovala. Svým přístupem, svou energií, svou osobností. Je to ale i naopak – má absolutní důvěru ve vás, ve váš posun, ve váš potenciál.

je pro mne barevnost. Nebude vám to malovat narůžovo, protože takhle to nefunguje. Je nohama za zemi a nehraje na to, že nikdy nepřijde období temna. Ovšem naučí vás, jak ho proměnit v duhu.

Céčko je pro mne její čistota a celistvost; čistota v přístupu, v komunikaci a nikdy neměla flek na tričku:-). Celistvost je v přístupu, s jakým ke mně přistupuje, protože respektuje, že podnikání se neskládá jen z jedné části, jde o komplex všeho, co se v našem životě nachází a ona to nejen respektuje, ale i využívá ve váš prospěch.

D je dobrotivost jejího srdce a nepřejte si mně ho zneužít:-).

jako energie, kterou do vás nastřílí, i když jen skrze obrazovku. Když nad tím přemýšlím, nedokáži si představit osobní kontakt, to musí být neskutečná smršť.

F je flexibilita – „V pohodě, Peti, přijď, až Ti usnou děti.“ – boží, co?

G jako gravitace, kterou vnímá, uvědomuje si a využívá ji k tomu, aby, ač je hlavou v oblacích, se držela nohama pevně při zemi a cítila jistotu.

je pro mne hojnost, kterou mi ukázala, jenž můžu získat a máme ji nadosah každý z nás, jen si ji vzít! Ona jí oplývá! A pozor mezi hojnost se neřadí jenom prachy!

Chuť – miluje svou práci, proto ji dělá s velkou chutí a elánem, jako pravá dáma.

 Individuální přístup, přesněji řečeno péče – v tom je pro mne velkou Inspirací, ovšem nejen proto!

J jako jedinečnost. Nezařadí vás do šuplíku s nálepkou nuda – normál – neutrál – vidí, vnímá a podpoří genialitu každé bytosti, se kterou se setká.

Ká jako kritik – v dobrém slova smyslu. Umí totiž přesně vystihnout, co úplně neladí a kde je třeba přitlačit, ovšem…

Laskavost – …dokáže to podat laskavě a v respektujícím přístupu.

Máma – velká, milující, inspirující, tvůrčí a neskutečná.

N jako nenapodobitelná, a i kdyby se o kopírování někdo snažil, stejně by pohořel, její energie se napodobit nedá.

jako ojedinělá a to v přístupu, v práci i ve vesmíru.

P – Peťka – protože takhle mi říká moje maminka a pak tedy ještě Věrka.

Q je fakt blbé písmenko, ale dozajista by to mohla být zaručená Qualita jako její značka.

je pro mne určitě rychlost, protože změny, které přijdou za dobu spolupráce, na sebe nenechají dlouho čekat.

Sympatická – to je velice!

jako tvrdohlavost, zkuste jí říct, že to přeci nejde!

je pro mne úspěch. Ten jsem s tebou zažila skutečně obrovský a přeji ho z celého srdce všem ženám, se kterými budeš pracovat!

Vytrvalost čišící ti z očí, úsměvu i duše.

berme ho na chvíli jako fakt dvojité V a tím pádem je to vítězství a vitalita!

by mělo být na konci, mělo by být bodem, kam jdete, s Věrkou se ale stane začátkem na cestě, bod, od kterého se teprve odrazíte, tak si pak představte tu jízdu!

jako Ydeál – a to ženy, podnikatelky, mentorky, koučky a průvodkyně a co na tom, že s tvrdým:-).

Z znamená závěr, konec abecedy, ale začátek něčeho nového.

Tedy pokud bych Věrku měla popsat slovy, byla by to asi nějak takto, i když to asi stejně úplně neobsáhly.

Jsem Ti vděčná! Vím, že to víš, ale oni to neví:-).

S velkou úctou i láskou

Petra

Peťka Dehnerová je koučka a lektorka mindfulness Její práci a služby najdete na www.petradehnerova.cz

Inspiroval vás tento příspěvěk?

Zanechte ve formuláři svůj email a zašlu vám jako prvnímu nové podcasty, články, videa a další inspiraci do každodenního života :-)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.