Kreativní deník mindfulness aneb proč jsem tu knížku nenapsala já?

Kdybych psala knížku, vypadala by asi takhle. Jsem člověk, který potřebuje praktické podněty, které hned vyzkouší v reálu a když cítí výsledky, pokračuje dál. Nějak už nevěřím na zdlouhavé teorie, statistiky, vysvětlování důvodů a výsledky průzkumů. A to platí obzvláště u mindfulness – všímavosti, vědomém životu a pozitivním postoji k životu. A proto jsem si oblíbila knížku Tady a teď hned, jak mně ji poslali k recenzi. Jednoduché a praktické úkoly do života jsou v souladu i s mými 10 denními Happiness Challenges.

Na fotkách můžete vidět styl knížky. Není pro skeptiky, není pro hledače teorií. Je pro lidi hledající cesty ke spokojenějšímu a vědomému životu ve větší radosti a lehkosti. Je názorná a i pro mě měla pár AHA momentů. Třeba tuto aktivitu „Mimo daný rámec“. Zkuste ji vyluštit! Řešení ale neprozradím…

Mindfulness se dobře trénuje v pohodových situacích. Kdy je nám dobře. Což se častěji děje teď v létě, v době prázdnin a dovolených. Poté se trénink aplikuje na tzv. neutrálních situacích – třeba čekání u pokladny, jízda na eskalátorech či stání v dopravní zácpě. No a pak osvojené nové dovednosti a dobrozvyky využíváme ve stresujících momentech a vypjatých situacích a rozhovorech.

Komu bych knížku doporučila?
Otevřeným a hravým lidem
, kteří mají odvahu zkoušet nové úkoly a s upřímností pátrat v sobě a ve svém životě. Jen tam se skrývá opravdové štěstí a radost.
Také rodičům! Protože se nám při starostech a obavách o děti vytrácí přirozená radost a hravost, kterou děti od nás tak potřebují. Tato kniha zajímavě otevírá kreativní pohledy na svět a na sebe samé.

A určitě i starším dětem a teenagerům. Mindfulness k dětem patří. V některých zemích světa se dokonce vyučuje už i na školách. Knížka je zajímavou cestou, jak být více ve spojení s přítomností, uvědomovat si své emoce, uvolňovat je, být více všímavý a v přítomnosti a ve spojení sám se sebou. Umožněme dětem toto poznání a uvědomění co nejdříve. Nebo možná pomozme jim si ho udržet na pořád.

Co mně nevyhovuje?

Vazba a papír!! Je to kreativní deník, kam patří spousta zápisků, čmáranic, lepení a vytrhávání. S měkkou vazbou, tenkým papírem a neustále se zavírajícími stránkami to jde o poznání hůř.

Cvičení „Přání všeho nejlepšího“

No a na závěr ještě jedno cvičení. Až mě překvapilo, že jsem se u něj tak dlouho zastavila. Najděte si nějakou svou fotku z dětství. Už to samo o sobě je zajímavé cvičení – nemám, nevím kde, nechce se mi… je až fascinující ty výmluvy pozorovat.

Pak ji nalepíte. Dívat se na sebe jako dítě je také velmi léčivé. Přichází opravdu rozličné emoce. Je zajímavé si je prožít.

No a pak si vzpomeňte na to hezké, nevinné a zranitelné dítě v sobě a popřejte si, abyste byli opravdu šťastní, zdraví a v pohodě. Ale popřejte si to opravdu hluboce. Prožijte to přání. Ze srdce a z hloubi duše. Mě to teda dostalo…

Tady odkaz na stránky knížky v Alferii. Viděla jsem ji i na knižním eshopu KOSMAS.

Autorky: Alexandra Freyová a Autumn Tottonová

 

Přeji hodně inspirace!
Věra

Věra Svach
Pomáhám začlenit do běžného života ověřené techniky a praktické dovednosti, díky kterým proměníte svůj každodenní život ve spokojenost, radost, lehkost a naplnění. Můj příběh zde >>
Jsem autorkou podcastu "Na cestě"

Inspiroval vás tento příspěvěk?

Zanechte ve formuláři svůj email a zašlu vám jako prvnímu nové podcasty, články, videa a další inspiraci do každodenního života :-)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.